Krásné a dlouhé vlasy se stávají skutečností

Nabízíme Vám perfektní prodloužení a zahuštění vlasů nejšetrnější technikou ExtendMagic. Unikátní složení keratinu umožňuje vytvořit velmi malé spoje, které jsou pružné a netlačí při spánku. Vlasy prodlužujeme také technikami keratin, micro-ring.

 • O vlasech

  Naše vlasy používané k prodloužení

  Prodloužené vlasy musí perfektně splynout s vlasy Vašimi a to lze docílit pouze v případě, že na prodloužení jsou použity vlasy nejpodobnější vlasům Vašim nejen odstínem, ale hlavně strukturou a jemností.

  Celosvětově platí, že za nejkvalitnější vlasy jsou považovány vlasy středoevropské, nejlépe panenské – tzn. vlasy nebarvené a nijak chemicky ošetřené. Jsou to vlasy velmi jemné, pružné. Jejich cena je sice vyšší, ale životnost těchto vlasů je minimálně 2-3 roky, někdy i déle.

  O něco levnější variantou jsou vlasy pocházející z oblasti Kazachstánu. I tyto vlasy se vyznačují dlouhou životností a pevností. Kazašské vlasy jsou vhodné pro tmavovlásky a ženy, které mají vlastní vlasy pevné, hrubší struktury. Tento typ vlasů nedoporučujeme klientkám s příliš jemnými a řídkými vlasy, kazašské vlasy jsou pro tento typ vlasů příliš těžké. Také kazašské vlasy nakupujeme pouze panenské.

  Brazilské vlasy jsou svou jemností velmi podobné vlasům středoevropským. Jsou velmi oblíbené díky krásným vlnám, které drží svůj tvar. Brazilské vlasy jsou dostupné od jemných vln až po kudrnaté vlasy. Čím je vlas vlnitější – kudrnatější, tím se zvyšuje jeho cena.

  Díky vysoké kvalitě námi používaných vlasů , nemusíte na prodloužené vlasy používat drahé přípravky určené na prodloužené vlasy. Jediné, co musíte chránit jsou spoje, pomocí kterých drží prodloužené prameny s Vašimi vlasy. Jak správně pečovat o prodloužené vlasy najdete v článku Péče o prodloužené vlasy.

Péče o prodloužené vlasy

Vlasy pravidelně pročesávejte pomocí speciálního kartáče na prodloužené vlasy, od konečků ke kořínkům. Spoje vždy přidržujte rukou, aby nedošlo k vytržení pramenů a poškození spojů. Vlasy rozčesáváme tak, že je pevně držíme v oblasti spojů a rozčešeme nejdříve konce, pak střední část a nakonec vlasy u kořínků. Nepoužívejte nikdy klasické pevné kartáče a hřebeny,které se ve spojích mohou „zaseknout“ a vytrhnout prameny i s Vašimi vlasy. Vlasy rozčesáváme vždy jen v záklonu a suché. Nikdy nerozčesávejte mokré vlasy!

Vyplatí se používat měkký a široký kartáč se štětinami určený přímo na prodloužené vlasy, stejně tak šampóny, kondicionéry a zejména masky – prodloužený vlas nemá vnitřní výživu, proto musíme veškerou vlhkost a vitamíny dodávat zvenčí. Hlavně kosmetika určená na prodloužené vlasy zajistí pevnost a trvanlivost spojů. Pokud se rozhodnete používat běžnou vlasovou kosmetiku, čtěte pozorně složení šamponu a ostatních přípravků – na spoje se nesmí používat šampony s ovocnými složkami, se silikonem, se zvýšeným obsahem alkoholu či oleje.

Jak správně mýt vlasy

Mytí

Před mytím vlasy pečlivě rozčešte kartáčem na prodloužené vlasy. Mytí provádějte vždy jen s hlavou zakloněnou dozadu. Naneste šampon a jemnou masáží hlavy vlasy umyjte. V oblasti spojů provádějte mytí vlasů opatrně. Intenzívní masáž spojů může mít za následek jejich porušení a může způsobit zauzlení vlasů. Opláchněte šampon a naneste kondicionér nebo balzám. Balzám nanášejte směrem od spojů ke konečkům vlasů. Vyhněte se aplikaci na keratinové spoje. Nechejte pár minut působit, dobře opláchněte vlažnou vodou a přebytečnou vodu z vlasů vymačkejte. Oplachování provádějte důkladně. Ručníkem obtočeným kolem hlavy jemně vysušte přebytečnou vodu.Všechny výše uvedené kroky – mytí šamponem, aplikace kondicionéru a vysušování ručníkem – provádějte šetrně bez drhnutí pokožky vlasů. Mokré vlasy nepročesávejte. Běžně můžete vlasy umývat podle potřeby i každý druhý den. Preventivně zabráníte ukládání přírodních olejových složek na spojích, což může ovlivnit jejich kvalitu.

Vysoušení fénem

Nejdříve prosušte keratinové spoje, potom pokračujte po délce vlasů směrem ke konečkům. Vysoušení provádějte s fénem s nastavenou studenou nebo střední teplotou vzduchu. Mějte na paměti, že prodloužené vlasy a keratinové spoje jsou více citlivé na působení tepla. Z tohoto důvodu vždy nastavujte vysoušeče, žehličky na vlasy nebo kulmy na nižší teplotu a používejte výrobky pro ochranu vlasů před působením tepla – např. FLUIDO NUTRIENTE. Výsledný účes bude mít i delší trvanlivost. Vlnitý typ prodloužených vlasů vysoušejte s ohledem na zvlnění vlasů. Vlasy rozdělte prsty rukou a lehce vysoušejte. Tím zachováte pravidelné zvlnění.

Spánek bez problémů

Dříve než se uložíte ke spánku je vhodné vlasy pečlivě rozčesat a následně stáhnout nebo stočit a zajistit gumičkou, nejlépe látkovou. Zabráníte tak vytrhání spojům zauzlení pramenů během spánku. Nikdy nespěte s mokrými nebo vlhkými vlasy.

Bazén, sauna, mořská voda a solárium – pozor na vlasy

Pro tělo relaxace, pro vlasy znatelné nebezpečí. V řadě salónů se o těchto nenápadných oblíbených způsobech relaxace ani nezmíní, přitom je zátěž v podobě chlorované či mořské vody, horkého vzduchu v sauně a „opalujících schopnostech“ solária a slunce alarmující už pro vlasy vlastní. Dodržet správnou péči o prodloužené vlasy se nám může vymknout z rukou, pokud právě tyto činnosti máme v oblibě. Abychom minimalizovali poškození, zbytečné obrušování a lámání vlasu, dodržíme alespoň tyto zásady:

1Při plavání vlasy pečlivě svážeme do drdolu, upevníme sponkami a na ochranu použijeme plaveckou čepici, která zabrání namáčení a vysušování. Při koupání v moři vlasy alespoň svážeme, nechodíme se koupat s rozpuštěnými vlasy, mohlo by dojít k zacuchání. Sůl a chemikálie ve vodě mohou poškodit také vlasové spoje, může tak docházet k většímu vypadávání vlasů, někdy i celých pramenů.

2Jak při opalování na přímém slunci, tak v soláriu, používáme na vlasy šátek, kterým zakryjeme vlasy od temene hlavy až po čelo, vybíráme hrubší látky, aby prostupování paprsků bylo co nejmenší. Na vlasy používáme po celé léto hydratační spreje pro ochranu vlasů před sluncem.

3V případě sauny ochrana bohužel neexistuje, kromě aplikování nejrůznějších masek a krémů, které sice teplem znásobí svůj účinek, ale vysoké teploty nezmírní. Pokud máme prodloužené vlasy, oblíbenou saunu budeme muset navštěvovat pouze výjimečně, pokud si chceme uchovat nepoškozené prameny.

Barvení vlasů

Barvení a odbarvování vlasů neprovádějte doma. Neodborným barvením či odbarvováním můžete trvale poškodit spoje. Trvalení vlasů je možné, ale pouze u odborníků.

Upozornění a poznámky

Odhadem 2-4% lidí nemůžou nosit prodloužené vlasy, jelikož chemické složení spoje má špatný vliv na kůži na hlavě. Rovněž používání některých léků může způsobit uvolňování toxinů, které můžou změkčit spoje. O užívání jakýchkoliv léků informujte svého stylistu / technika.

Třepení konečků na prodloužených vlasech je zcela normální a lze to očekávat. Je důležité si uvědomit, že přirozeně člověku vypadává průměrně 100 vlasů denně. Tyto vlasy můžete najít při kartáčování, mytí, vysoušení. A je to zcela běžné.

Nadměrné taháni nebo vytrhávaní prodloužených vlasů může způsobit poškozeni vašich vlasů!